בוקסר – Boxer

בוקסר – Boxer

מוצא – הבוקסר המוכר לנו כיום נוצר בסוף המאה ה – 19 בגרמניה והינו תוצר של הכלאות עם מספר גזעים כדוגמת המסטיף, הדני הענק, הבולנביסר (נושך פרים) והבולדוג. המטרה הייתה ליצור את כלב המשטרה האידיאלי: פראי מצד אחד, אך גם נבון וניתן לשליטה, חזק, אך לא כבד מדי על מנת שיוכל לקפוץ מעל מכשולים ולרדוף במהירות אחר פושעים. בארץ מולדתו הוא עדיין עוזר מסור ונאמן לכוחות המשטרה. מחוץ לגרמניה משמש בעיקר ככלב שמירה וחיית שעשועים.

אופי – כלב שמח מלא באנרגיות, אוהב לשחק, סקרן, מאוד אינטליגנטי, שואף ללמוד ולומד מהר. כלב נאמן ומפגין חיבה, ידוע ככלב שמסתדר נהדר עם ילדים. בוקסר שגדל נכון עם סוציאליזציה מתאימה, יסתדר גם עם שאר חיות הבית כמו חתולים. טבעו של הבוקסר הוא להגן עליך ועל בני משפחתך. מבקרים מוכרים, יתקבלו בברכה. תמיד נלהבים לשחק ולעבוד.

הבוקסר חייב במנהיג ובעלים דומיננטי וכל הזמן. למד את הכלב שלך, וכבר מגיל צעיר, לא לקפוץ על אנשים. הגזע ידוע באומץ ליבו ומשמש ככלב שמירה נהדר. לבוקסר שימוש נרחב בקרב כוחות המשטרה והצבא. כלב שמירה מצטיין.

הבוקסר אתלטי מאוד במבנה גופו ולעיתים אפילו בזקנתו. חייב בפעילות גופנית יומית.
תרגול מנטאלי וגופני על בסיס יומי הינו בעלי חשיבות עליונה. אימונו של הבוקסר חייב שיתחיל מגיל צעיר וחייב להיות נחוש ועקבי. מטרת האימון להקנות לבעלים מעמד של מנהיג להקה. בוקסר שלא יתייחס אילייך ברצינות כמנהיג הלהקה, יהפוך להיות כלב עקשן שיהיה קשה לשלוט בו. כל סימן ולו הקטן ביותר להפגנת דומיננטיות, חייב שיטופל במיידי בדרך רגועה אך נחושה, בעלת ביטחון והחלטית.

הבוקסר נקשר במהירות לבני המשפחה והקשר איתם, פיזי ואמוציונאלי, חשוב ביותר. מומלץ לא להשאירו קשור לבד, בחצר, הרחק מבני המשפחה! לנקבות נטייה להילחם עם נקבות אחרות ברצון להביע דומיננטיות. שני המינים יגדלו וישחקו יחד אך גם יריבו מפעם לפעם.

השם בוקסר נילקח מהאופן בו משתמש הכלב בכפות רגליו. הוא מצביע איתם על כל דבר ואפילו משתמש בהם כאמצעי ל"התקשרות", כפי שהבוקסר, המתאגרף, עושה. הבוקסר מאוד אוהב לקפוץ – למדו אותו מגיל צעיר לא לעשות זאת. אולם, ככלב שמירה הבוקסר יקפוץ על זרים ויצמידו לקרקע כפי שעושה הבולדוג. הבוקסר מנקה עצמו כחתול. נוטה לתאונות בצעירותו.

צבע/פרווה – חום בהיר או מנומר בגוונים שונים. בעל כתמים לבנים או בלעדיהם.

טיפול – הברשה סדירה של הפרווה עם כפפת גומי. דרושה פעילות גופנית רבה.

תוחלת חיים – 11 – 14 שנים.

בריאות – לבוקסר מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על הגזע, נא להתקשר למרפאה ולוטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן