יורקשייר – Yorkshire Terrier

יורקשייר – Yorkshire Terrier

גור יורקשייר טרייר

מוצא – צאצא למלטזי. בעברו, היורקשייר טרייר היה שייך למעמד הפועלים הנמוך. במראהו, היה גדול יותר (כ – 7 ק"ג), בעל פרווה קצרה יותר, ושימש כלוכד חולדות ועכברים במכרות הפחם באזורים המתועשים של צפון אנגליה. תהליך ה"מזעור" שלו התרחש באמצע המאה ה – 19 באנגליה במחוז יורקשייר, כשרק הגורים הקטנים ביותר נלקחו להרבעה, וכך הגיע לממדים המוכרים. כיום נמנה עם הגזעים הפופולאריים ביותר בארצות רבות בעולם.

אופי – ה"יורקי" סקרן וצמא למשחק והרפתקאות ויחד עם זאת, מלא בהכרת ערך עצמו. הוא מזכיר לכולם שיש להתייחס אליו בכבוד – אריסטוקרט אמיתי. זהו כלב בעל רצון משלו, יודע לנצל את עובדת היותו זעיר ופגיע ואת הרצון הרב שיש לבעליו לפנקו, כדי להשיג את רצונותיו. על כן, יש לאמנו ולאלפו מגיל צעיר ולהרגילו למשמעת, ממש כמו כלב גדול אחר. מכלול תכונותיו הופך אותו לכלב משפחה אידיאלי, בעל מראה חיצוני אטרקטיבי ביותר, אחד היפים מבין הכלבים הזעירים. כלב חכם, אמיץ ועליז. נאמן מאד ומעניק אין סוף אהבה למשפחתו הקרובה. ערני ודרוך, כלב שמירה שיש להתייחס אליו בכבוד, למרות גודלו. מלא חיים ומעניק חיבה. בן לוויה נפלא לאנשים מבוגרים וילדים. נוטה להיות רועש. מסוגל להתקיף חיות שעשועים אחרות. בשל גודלו יש לנהוג איתו במשנה זהירות. ילדים קטנים עלולים להזיק לכלב זעיר זה במשחקים פרועים מידי או בחיבוק חזק. גור או כלב צעיר שנופל מבין ידיו של ילד עלול לשבור את רגלו, או גרוע מכך, את מפרקתו. מומלץ לאסוף את שיער הראש ולקשור ל"קוקו", על מנת למנוע ממנו ליפול על ולתוך העיניים. בשל גודלו הקטן, לנקבות עשויים להיות קשיים בהמלטה.

צבע – צבע פלדה, שחור – כחול, ובשיער ראשו זהוב, כצבע זהב עתיק.

גובה – 20 – ס"מ.

משקל – 3.100 ק"ג.

טיפול – הפרווה דורשת השקעה וטיפול מסור ועקבי. אלה שאינם מציגים את ה"יורקי" בתערוכות או משקיעים את זמנם בטיפוח השיער מומלץ שיעניקו לו תספורת גורית במספרת המתמחה בכך. לכלב אין פרווה תחתונה ולכן אינו משיר שיער.

תוחלת חיים – 15 ואפילו 18 שנים.

בריאות – ליורקשייר מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על נקודות חולשה אלו, נא להתקשר למרפאה ולווטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן