עזרו לחתולי הרחוב

עזרו לחתולי הרחוב

במדינת ישראל ישנם מאות אלפי חתולי רחוב שמידי יום מנסים לשרוד, בקור המקפיא של החורף ובחום המבהיל של הקיץ.
על מנת לעזור להם לשרוד בתנאי מזג האוויר הללו, אתם יכולים לעשות מס' דברים קטנים בכדי להקל עליהם:

האכלה ושתייה
תהליך העיור, גרם לכך ששטחי מרעה והציד הצטמצמו לחיות הבר ולחתולי הרחוב בפרט.
עם בוא החורף, הטמפרטורות יורדות וחתולים מתעלים את האנרגיה בגופם לשמירת חום הגוף יותר מאשר לבניית רקמות. התוצאה הינה תיאבון מוגבר. רוב החתולים ישקיעו אנרגיה רבה במציאת מזון בתנאי שטח רטובים וקרים במיוחד. חתולי רחוב נוהגים לשתות מים מזוהמים, שניגרים ממכוניות, ממזגנים ואפילו משלוליות מים. בכדי להקל על חתולי הרחוב, ספקו להם אוכל ושתייה, אוכל יבש, או אוכל ביתי מבושל, כגון בשר, אורז וכו' וכלים עם מים נקיים.

עיקור/סירוס
במהלך תקופת הייחום, אתם בטח שומעים תחת חלונכם, יללות עזות של חתולים. יללות אלו אופייניות לתקופת הייחום של החתולים, בכל תקופת ייחום, כל חתולה תמליט כ-15 גורים בממוצע. רק 10% מהם ישרדו ברחוב הקר, או בקיץ הרותח. מרביתם נולדים עם דלקות עיניים ודלקות בדרכי הנשימה. חלקם לא מצליחים להגיע למקור מים, או אוכל ומתים מהתייבשות או רעב, בעקבות מוות של האמא.

יתרה מכך, חתול שאינו מסורס, חי את מרבית חייו במלחמה עם זכרים אחרים בכדי לזכות בליבה של החתולה, חתולים אלו לרוב, נפצעים וקופצים לכבישים וחלקם אף נדרסים ומתים.הפתרון הטוב וההומאני ביותר הינו עיקור וסירוס חתולי הרחוב. מרבית הרשויות המקומיות, עורכות "מבצעי עיקור סירוס" ואתם יכולים ליצור עמם קשר ולעדכן אותם על חתולים בקרבתם בתכם שאינם מעוקרים/מסורסים. עיקור וסירוס מעניק לחתולי הרחוב, חיים שלווים יותר, רגועים וארוכים יותר.
מקומות מחסה

בימי החורף, חתולי הרחוב מחפשים מקומות מסתור מהקור ומהגשם. בימים אלו נקטו באמצעי זהירות, לפני שמתניעים את רכבם, הקפידו לדפוק על מכסה המנוע, בכדי לוודא שאין חתול המסתתר בתוך המנוע. עזרו לחתולי הרחוב והכינו להם מקומות מסתור חמים ונעימים, ניתן לקחת קרטון, או כלוב חתולים ישן ולהניח בו מגבת/שמיכה ישנה,את הקרטון מומלץ לכסות בשקית ניילון בכדי שלא יירטב, אם אשר מקמו את מקום המחסה שבניתם במקום מוגבה מעט בכדי שלא יירטב, והניחו לידו קערה עם מים טריים

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן