פאג – Pug

פאג – Pug

מוצא – אחד הגזעים העתיקים ביותר. קיים ויכוח בנוגע למוצאו. רוב החוקרים היום אומרים שמוצאו באסיה כצאצא של הפקינז קצר השיער ושימש חיית שעשועים לנזירים בודהיסטים. תיאוריה אחרת גורסת שמוצאו מהכלאה של הבולדוג, אחרים טוענים שהפאג הינו הגירסה מיניאטורית של הדוג דה בורדו הצרפתי. הפך לחיית המחמד הרשמית של בית המלוכה ההולנדי "אורנ'ג". בשנת 1860 כאשר הבריטים השתלטו על ארמון המלכות הסיני, הם גילו מספר כלבי פקינז ופאג שנלקחו חזרה לאנגליה.

אופי – כלב קטן חביב ומלא שמחת חיים. הפאג מוגדר כ"הרבה כלב בחלל קטן". בעל דיספוזיציה שמחה. אוהב לשחק. כלב חכם, אינטליגנטי מאוד ובעל אישיות כובשת לב.
עם משפחתו, הכלב נאמן, מפגין חיבה ואוהב. אוהב משחקים, מלא חיים וקולני… אין ספק שיגרום לך לצחוק…גזע מאוד אינטליגנטי, ישתעמם בקלות ללא גיוון תמידי באימונו וממשחקים שחוזרים על עצמם. עם בעלים חלש, יכול להיות בעל רצון משלו במידה וירגיש עליונות על אנשים סביב. כבעלים, הייה תמיד המנהיג של הכלב שלך. מצריך הרבה תשומת לב ומפגין קינאה כאשר מתעלמים ממנו. בנוסף, פאג שיש לו בעלים חלש יכול להיות קנאי ויכול להציג סממני התנהגות המזכירים כלב שמירה. למשל, שמירה/הגנה על רהיטים, מזון, צעצועים ומקומות נוספים בבית. התנהגות זו מתקיימת רק בכלבים שהותר להם לקחת פיקוד ולהשתלט על הלהקה האנושית שלהם. יש לציין שכלבים המרגישים צורך "לנהל" את הבית, הם לא כלבים שמחים שכן הצורך לשמור על הלהקה שלהם (המשפחה) עשוי להלחיץ מאוד. רגישים ביותר לטון הדיבור לכן אין צורך בשיטות הענשה מחמירות. זקוק לבעלים רגוע אבל נוקשה שבטוח בעצמו, שמקפיד על גבולות ובעל חוקים ברורים. מסתדר עם כלבים וחיות מחמד אחרות ומתנהג ללא רבב עם ילדים ואורחים.

כלב שמירה טוב. מתנהג למופת עם ובסביבת ילדים. הפאג מסור לבעליו ואינו הטיפוס המתבכיין. מסתדר נהדר עם חיות מחמד אחרות. אוהב להתפנק, מסתגל היטב לחיים בדירה ובעיר.

מומלץ להימנע מהאכלת יתר – מקצרת לפאג את החיים!

צבעים – שחור, כסף, חום צהוב, בעל קו מאפיין שחור מהקצה העליון של הראש ועד הזנב המפותל. הפרווה קצרה צפופה מבריקה וישרה. מסכה מלאה וכהה.

טיפול – לכלב נשירת שיער כבדה. נחוצה הברשה יומית של הפרווה. כמו כן ניקוי של קמטי הפנים על בסיס קבוע.

בריאות -לפאג מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על נקודות חולשה אלו, נא להתקשר למרפאה ולווטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן