פינצ'ר – Miniature Pincher

פינצ'ר – Miniature Pincher

מוצא – כמו גם הפינצ'ר הגרמני, מקורו של גזע זה הוא בגרמניה, וגזע זה – הננסי, קטן יותר מבין השניים. ישנן מספר תיאוריות לגבי מוצאו של גזע זה – יש אומרים שהוא צאצא של טריירים שהתפתחו בגרמניה. תיאוריה אחרת מניחה כי הפינצ'ר נוצר מהכלאה של כלב הולנדי וגרייהאונד איטלקי וכינויו היה Pinchr Reh – "רה" הינו אייל בגרמנית ובמראהו היה דומה ביותר לאילה זעירה מסוג מסוים שהתרוצצה ביערות גרמניה לפני שנים. תיאוריה נוספת הניחה כי הוא נוצר מגזע הדוברמן פינצ'ר, תיאוריה שהופרכה מאוחר יותר כיוון שהוכח שהפינצ'ר היה גזע קדום יותר מהדוברמן. כל תיאוריה שהיא לגבי הגזע מניחה כי הפינצ'ר הינו גזע קדום, שתואר ביצירות אומנות קדומות ובספרות. מועדון הפינצ'ר הגרמני, שהוקם ב – 1895 קבע את תקן הגזע ולאחר מלחמת העולם הראשונה חל גידול במספר הפינצ'רים הננסיים. ב- 1929 הוכר הגזע בהתאחדות הכלבים האמריקנית ומאז הפך לפופולארי בעולם כולו.

אופי – הפינצ'ר הננסי הוא כלב פעלתן ונועז. יחסית לגודלו הקטן הפינצ'ר לא רואה פחד ובביטחון מלא יכול לתקוף כלבים גדולים ממנו. כלב ערני ביותר ותמיד יירצה את בעליו. הפינצ'ר, קטן אבל עקשן ודורש. גאה, אמיץ, נבחן לא קטן, נאמן ואינטליגנט. חלקם אגרסיביים כלפי כלבים אחרים – הדבר תלוי לחלוטין בדרך בה גודל כגור. יש הקוראים לפינצ'ר: "כלב גדול בגוף קטן". נאמנים מאוד לבעליהם, עירניים, ומאוד אנרגטיים. אינטליגנטים ומלאי חיים. בד"כ מסתדר עם חיות מחמד אחרות ועם ילדים כל עוד יודע את מקומו ומעמדו בלהקה האנושית שלו. הדרך בה יתנהג תלויה באופן מוחלט בדרך בה יתנהגו אילו וכלפיו. מומלץ לא לתת לכלב להבין שהוא המנהיג בבית. פינצ'ר שמאמין שהוא המנהיג בלהקתו האנושית עשוי להיות אגרסיבי עם כלבים אחרים וחשדני כלפי זרים. תופתעו לגלות באיזו מהירות הכלב הקטן הזה לומד, מבין את שנדרש ממנו ומציית לכם. הפינצ'ר אוהב לכרסם וללעוס חפצים קטנים. מומלץ לא לאפשר לו לעשות זאת שכן הוא עשוי להיחנק מהם. סוציאליזציה – מומלץ לקחת את הכלב, בעודו גור, למפגשי/כיתות גורים בהם יוכל לפגוש כלבים/גורים אחרים ואנשים.

פרווה – פרוות הפינצ'ר קצרה.

צבע – גווני חום אחידים או שחור עם כתמים חומים.

טיפול – הברשה קבועה. פעילות גופנית קבועה מחוץ לבית.

תוחלת חיים – 13 – 15 שנה.

בריאות – לפינצ'ר מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על על נקודות חולשה אלו, נא להתקשר למרפאה ולווטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן