פקינז – Pekingese

פקינז – Pekingese

מוצא – עדויות ראשונות על קיומו של גזע זה מופיעות על פסלי ברונזה בסין מלפני 4000 שנה ויותר. הכלב שימש ככלב שעשוע בחצר הקיסר. קיבל את שמו מהעיר העתיקה פקינג, היום בייג'ינג, שבסין. נחשב למקודש ויוחסו לו תכונות של הרחקת רוחות רעות. עקב יחוסו הרב רק המקורבים למלוכה הסינית הורשו להחזיק בו. אנשים שלא השתייכו למעמד האצילים אולצו להשתחוות לכלב. אדם שנחשד בגניבת כלב, הוצא להורג…עם מותו של הקיסר הסיני כלבו הוקרב גם הוא מתוך האמונה שהכלב יגן עליו בעולם הבא. בשנת 1860 השתלטו הבריטים על ארמון הקיסר הסיני. אנשי המשמר הסיני אולצו להרוג את הכלבים הקטנים הללו למנוע מהם ליפול לידיהם של "השדים הזרים". אולם, 5 מהפקינזים ניצלו וניתנו במתנה למלכה ויקטוריה. הפקינז המודרני הוא אם כן צאצא של אותם 5 כלבים שניצלו.

אופי – כלב קטן בעל בטחון עצמי מפתיע, המצטיין ככלב התראה בשל חשדנותו כלפי זרים. לא תמיד אוהב נוכחות ילדים. אינטליגנט, אמיץ, רגיש, עצמאי ומפגין חיבה ואהבה עצומה לבעליו. כל כך קשור לבעליו שלעיתים קנאי לו, במיוחד אם לא מקבל את תשומת הלב בה מעוניין. מומלץ לחנכו כך שיבין את מקומו בלהקתו האנושית. כמו כן מומלץ לא ליפול למלכודת "סינדרום הכלב הקטן", מלכודת בה בעלי הכלב מוותר לכלב על מעשים שעושה בשל גודלו, מעשים אותם לא היינו מקבלים מכלב גדול יותר. לכן, לזקוק לאילוף עדין אך תקיף. למרות מימדיו הקטנים, כלב שמירה די טוב היות שמטבעו תמיד דרוך וחשדן. נובח, עקשן, עשוי לא לאכול ולו גם בכדי להפגין שליטה על בעליו. מומלץ לא להאכילו יתר על המידה – קיימת נטייה להשמנה. האילוף עשוי להתברר כקשה בתחילה אך עם סבלנות, עקביות והתמדה יישא פרי. למרות גודלו, פעילות גופנית מועטה, טיולים ושעת משחק, נחוצים לשם הוצאת אנרגיה פיזית ומנטאלית. מומלצת השגחה וטרינרית עד להמלטה.

גובה – 15- 23 ס"מ.

משקל – נקבות עד 5.5 ק"ג וזכרים עד 5 ק"ג.

צבעים – מגוון של צבעים, דוגמאות וכתמים.

טיפול – שפע של תשומת לב. הפרווה הארוכה זקוקה לטיפוח יומיומי.

תוחלת חיים – 10 – 15 שנה.

בריאות – לפקינז מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על נקודות חולשה אלו, נא להתקשר למרפאה ולווטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן