שיצו – Shi Tzu

שיצו – Shi Tzu

מוצא – תמונות וציורים מהמאה ה-16 מראים כלב הדומה לשי צו. גזע עתיק מאד אשר פירוש שמו בסינית הוא: אריה. ידוע גם בשמו הפיוטי יותר : "הכלב בעל פני החרצית" וזאת בגלל האופן בו גדל שערו מנקודה מרכזית הנמצאת מעל האף. פותח בסין כנראה מהכלאה בין הלאסה אפסו הטיבטי או כלב ההרים הטיבטי והפקינז הסיני. הכלב המועדף על פני אנשי המלוכה הסינית ואלו סירבו למכור אותו, לסחור בו או למסור אותו. במהלכה של מלחמת העולם השנייה, חיילים בריטים גילו את הכלב והביאו את זוג הכלבים הראשון לאנגליה רק ב – בשנות השלושים של המאה ה – 20.

אופי – מתוק, שקט בבית, בעל התנהגות אריסטוקרטית. מסתדר היטב עם ילדים. כלב עירני, מלא חיים, הרבה אופי בכלב כל כך קטן…מתחבר בקלות ומגיב נפלא לאימון עקבי וסבלני. כלב הרתעה מצוין. חכם ואמיץ. אוהב משחקים. אוהב להיות במחיצת האנשים שלו ובד"כ מסתדר עם חיות מחמד אחרות. מומלץ לכל אנשי הבית להיות מנהיגי הלהקה של השי צו הצב בפניו חוקים וגבולות מאוד ברורים. בגלל גודלו הקטן ופרצופו החמוד הבעלים נוטים לקבל צורות התנהגות שלא היו מתקבלות מכלב מגזע גדול יותר. כלב מגזע קטן ללא גבולות ברורים ביחס למי מנהיג הלהקה, יפתח בעיות התנהגות חרדת נטישה, שמירה והגנה על אוכל, בעלים, חפצים אישיים וכו' . במקרים קיצוניים לא ניתן יהיה לבטוח בהם בחברת ילדים עשוי גם לנשוך. השי טסו שונא להיות לבד וזקוק ליותר פעילות ממה שנדמה לנו. שניים שלושה טיולים של חצי שעה ביום, בקצב שלו, ישפרו את איכות חייו דרמטית מומלץ להקפיד על טיולים אלו.. השיניים זקוקות לתשומת לב וטרינרית סדירה מפני שנוטות ליפול בגיל צעיר.

גובה – 25 ס"מ .

משקל – בין 4 -7 ק"ג.

צבעים – כל הצבעים.

טיפול – כלב העוטה פרוות תצוגה מלאה ומנופחת. יש להבריש מדי יום ביומו ולרחוץ את שפמו ואת פאותיו אחרי כל ארוחה. חובה לחפוף את שערו ולייבשו לפחות פעם אחת בשבוע.

תוחלת חיים – 10- 12 שנים

בריאות -לשי צו מספר נקודות חולשה רפואיות המאפיינות את הגזע. אולם, אין הכרח שהן יופיעו בכלב המסוים אותו בחרת לגדל. למידע מפורט על נקודות חולשה אלו, נא להתקשר למרפאה ולווטרינר המטפל.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן