מחלות של חתולים

מחלות של חתולים

מחלות חתולים

החתול הוא בעל חיים עצמאי באופיו, צייד מטבעו ובדרך כלל דואג לעצמו באופן נהדר. יחד עם זאת, ממש כמו בני אדם, גם חתולים עלולים ללקות במחלות שונות, שחלקן יכולות לגרום להם סבל רב, חלקן יכולות לפגוע משמעותית באיכות החיים שלהם וחלקן גם יכולות להוביל למוות. בעלי חיים לא יכולים לספר לנו שהם חולים או סובלים ובדרך כלל הם עצמם לא ממש מבינים שהם חולים ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחתול. מהסיבה הזאת, בהחלט כדאי להכיר כמה מחלות חתולים נפוצים וחשוב לזהות סממנים מקדימים מחשידים, על מנת שניתן יהיה לחסוך סבל לחתול ולהעניק לו את הטיפול הראוי בהקדם.

מחלות של חתולים – הנפוצות ביותר

מן הסתם, לא נוכל בשורות אלה לרכז את כל המחלות מהן עלולים חתולים לסבול ולבטח לא את הסימפטומים ודרכי הטיפול בכל אחת מהן. יחד עם זאת, ישנן מספר מחלות נפוצות, שבסבירות גבוהה כל חתול יחלה במהלך חייו לפחות באחת מהן ואלו הן: חתלתלת, הרפס, כלמידיה, קליצ'י, חסימה בדרכי השתן (חלקית או מלאה), סוכרת, טוקסופלזמוזיס, מחלות פה ולבסוף, איידס בפורמט של מחלת חתולים. כמובן שישנן עוד מחלות רבות ושונות מהן עלולים חתולים לסבול, אבל אלו הן המרכזיות שבהן. מחלות רבות שמאפיינות כלבים אינן מופיעות אצל חתולים, לעיתים פשוט בגלל הבדלי התנהגות. החתול הוא בעל חיים נקי והיגייני יותר מהכלב ולכן מחלות של טפילים ותולעים פחות אופייניים לו, אם כי בהחלט מהוות חלק מהמאגר הכולל של מחלות אצל חתולים.

מחלות של חתולים

מה עושים אם החתול חולה?

ובכן, עוד לפני מה עושים אם החתול חולה, השאלה היא מה עושים כדי לדעת שהחתול חולה. ככלל, ישנם תסמינים רבים ומגוונים למחלות השונות ואם נרצה לסכם את הדברים בכמה מילים על מנת שכל אדם יוכל לזהות מצב שבו עליו לפחות להתייעץ עם וטרינר, נוכל לכלול את הסממנים הבאים: חוסר תאבון, חוסר מנוחה, אי אכילה/ שתיה, עצבנות יתר, אפאטיות, אדמומיות בעיניים, דימומים ופציעות, פרכוסים, נפיחויות, בעיות במערכת הנשימה לרבות שיעולים תדירים, ריור חריג, נפיחויות בגוף ובמיוחד באזור הבטן. ככלל, אתם רוצים לזהות חריגות מההתנהגות, ההתנהלות או המראה הרגילים של החתול ובמקרה כזה, חשוב שלא להזניח את העניין ולצאת מתוך הנחה שהחתול שלכם סובל גם אם הוא לא מספר לכם על כך ולכן זקוק לטיפול מקצועי אצל וטרינר.

המרכז הרפואי הוטרינרי חיפה בניהולו של ד"ר אברהם לבנון מתמחה בטיפול בחיות מחמד ובכלל זה גם בחתולים ומציע לכם מענה רפואי מלא לשלל מחלות חתולים. למרפאה יכולת טיפול עצמאי במגוון מחלות ללא צורך בפינוי לבית חולים וטרינרי. למידע נוסף או קביעת תור, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 052-4739482, גם במצבי חירום והצוות המקצועי, החם והאוהב של המרפאה ישמח לתת לכם מענה מלא ומהיר בכל עת ובכל מצב.

Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

נשמח לעמוד לרשותכם – צרו קשר ונשוב אליכם בהקדם

דילוג לתוכן